توضیحات کامل بازی ورلد آف وارکرافت

 

شرکت بلیزارد پس از ساخت بازی پر استقبال و محبوب Warcraft که یکی از بهترین بازیهای قدیمی میشه دونستش، دست به ساخت بازی World of Warcraft زد که در سال ۲۰۰۴ ساخته شد و در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ پرفروشترین بازی جهان شد…

جوایز :

بازی ورلد آف وارکرافت پس از به بازار عرضه شدن جوایز بزرگی رو گرفت و هر ساله جوایز مختلفی رو برای بهترین بازی بودن در نقش MMORPG میگیره و همینطور جوایز سالانه ای هم در بهترین بازی بودن در گرافیک های کارتونی و صدا سازی میگیره. در سال ۲۰۰۵ هم جایزه بهترین بازی Mac OS از شرکت Apple گرفت، درسال ۲۰۰۵ این بازی در طبقه بندی ویدئو گیم ها ( Video Games ) از طریق Spike TV در بهترین بازی چندنفره، بهترین بازی کامپیوتر،بهترین بازی RPG و معتاد کننده ترین بازی رو قرار گرفت. در سال ۲۰۰۹ رتبه ۱۱ـمین بازی جهان در کل تاریخ رو گرفت و در سال ۲۰۱۵ سومین بازی برتر آمریکا از سال ۲۰۰۰ شد و همینطور جوایز مختلفی از ((( EMMY ))) هم برنده شده !!! و در Game Spot بزرگترین سایت بازیها از ۱۰نمره ۹.۵ رو دریافت کرد.

خلاصه : در کل میشه این بازی رو بهترین بازی کل جهان از سال ۲۰۰۰ به بعد تا به حال دونست.

تعداد بازیکن ها :

قبل از هرچیز بگم که این تعداد بازیکن فقط برای سرور خود بلیزارد در Battle.net هستش و پلیرهای سرورهای شخصی رو اضافه نکردن.

در سال ۲۰۰۸ این بازی بیشتر از ۱۰میلیون بازیکن ( فعال )در کل جهان داشت که ۵.۵ میلیون از این بازیکن ها در آسیا بودن و در سال ۲۰۱۰ بیشترین رتبه بازیکن رو داشت که ۱۲ میلیون نفر بودن و دوباره در سال ۲۰۱۴ بازیکن های این بازی به ۱۰ میلیون نفر رسید و در سال ۲۰۱۵ ۷.۷ میلیون بودن و در سال ۲۰۱۶ بازیکن ها به ۵.۵ میلیون نفر رسیدن که نسخه Warlords of Draenor در حال اجرا بود و یکی از دلیلهای سریعتر شروع کردن Legion و به پایان نرسوندن WoD دونست.تعداد اکانت های کل این بازی تا به حال بالای ۳۰۰ میلیون هستش.

بلیزارد بعد از آخرین اعلام تعداد بازیکنها گفت که دیگه تعداد بازیکن ها در دسترس مردم قرار نمیگیره و گفته نمیشه اما تعداد پلیرهای تخمین زده شده از زمان شروع Legion تا به حال حدوداً ۱۱ میلیون نفر میشه دونست که همچنان در حال زیاد شدن هستن که در حال رکورد شکونی ورژن Cataclysm که ۱۲میلیون داشت هستش.

امنیت :

این بازی  ورلد آف وارکرافت مثل بیشتر بازیهای آنلاین دیگه Password و Username داره که نمیشه گفت به طور کامل غیرقابل دسترسی از هکرها هستش و درآوردن رمز این بازی به خصوص از طریق Trojanـها به راحتی به دست میاد که این شرکت برای جلوگیری از اینها، بازیابی های از طریق ایمیل و همینطور بازیابی کامل Account در صورت پاک شدن هیروها در اختیار گذاشته.

تاریخ انتشار نسخه ها :

The Burning Crusade : سال ۲۰۰۷
Wrath of The Lich King : سال ۲۰۰۸
The Cataclysm : سال ۲۰۱۰
Mists of Pandaria : سال ۲۰۱۲
Warlords of Draenor : سال ۲۰۱۴
Legion : سال ۲۰۱۶

داستان ساخت بازی :

بازی ورلد آف وارکرافت از روی سری داستانهای مشهور World of Warcraft و Warcraft گرفته شده که این کتاب ها بیشتر توسط Christie Golden ساخته شدن.