پاسخ بلیزارد به Dota 2

 

در حدود سه سال پیش کمپانی بزرگ بازی سازی بلیزارد جهت رقابت با بازی های استراتژی بسیار پرطرفدار League of Legends و DotA 2، اعلام نمود که تیم عظیمی از بازی سازان این کمپانی در حال ساخت بازی ای تحت عنوان Heroes of the Storm هستند که به گفته ی بلیزارد رقیب سرسختی برای دو بازی ذکر شده خواهد بود. حال پس از گذشت زمانی نسبتاً طولانی و عرضه ی نسخه ی های آزمایشی متعدد، زمان رسمی عرضه ی این بازی اعلام شد. Heros of the Storm در ۲ ژوئن به صورت رایگان در اختیار تمامی علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

جهت اطلاع باید عرض کنیم که ژانر این بازی MOBA یا Multiplayer Online Battle Arena است. در این بازی گروهی از بازیکنان در گروه های چند نفره در برابر یکدیگر قرار می گیرند و هر یک از بازیکنان، یکی از قهرمانان یا Heroهای بازی را در اختیار خواهند گرفت. سپس در محیط ها و Mapهای متفاوت و جذاب برای رسیدن به هدف آن مرحله، همکاری، همفکری و برنامه ریزی خواهند کرد.

در حال حاضر این بازی که به اختصار HotS نیز نامیده می شود، دارای بیش از ۳۰ شخصیت یا Hero و ۷ نقشه (Map) متفاوت است. شخصیت های این بازی ترکیبی از سری بازی های بسیار موفق Warcraft، World of Warcraft، Diablo و Starcraft است. همچنین بلیزارد وعده داده که تا زمان عرضه ی رسمی این بازی و نیز پس از آن، به طور مداوم شخصیت ها و نقشه های جدید به بازی افزوده خواهند شد.


از آنجایی که این بازی به صورت رایگان در اختیار گیمرها قرار خواهد گرفت، بلیزارد از طریق پرداخت های درون برنامه ای (فروش شخصیت ها، لباس ها و…) به کسب درآمد خواهد پرداخت اما نکته ای که سازندگان این بازی بر آن تأکید بسیار داشته اند آن است که روند بازی به گونه ای طراحی شده که هیچیک از موارد پولی بازی، صدمه ای به تجربه ی بازیکنان نزده و یا منجر به برتری گروه خاصی نخواهد شد.
ژانر MOBA در حقیقت از یکی از بازی های معروف کمپانی بلیزارد به نام Warcraft شکل گرفت. یکی از قابلیت های آن بازی، ساخت نقشه های دلخواه به دست بازیکنان بود. در آن زمان یکی از طرفداران این بازی با طراحی نقشه ای به نام Defense of the Ancients شکل جدیدی از بازی های چند نفره و استراتژیک را ابداع نمود. این بازی بعدها به اختصار DotA نامیده شد که حال نسخه ی دوم این بازی به نام DotA 2 در گروه محبوب ترین بازی های آنلاین قرار دارد.

همانطور که گفته شد بازی Heroes of the Storm تاکنون مراحل آزمایشی متعددی را پشت سر گذاشته است و در طی این مدت، تنها بازیکنانی که از گذشته در سایت بلیزارد ثبت نام کرده بودند، امکان دانلود بازی را داشته اند. بلیزارد می گوید که آخرین مرحله ی آزمایشی این بازی در ۱۹ می آغاز خواهد شد و پس از آن این بازی در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.
حال نوبت به شما می رسد. آیا شما جزو طرفداران سبک MOBA هستید و آیا تاکنون تجربه ی چنین بازی هایی را داشته اید؟ HotS را چگونه ارزیابی می کنید؟ نظرات خود را می توانید دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.